پست های ویژه مشاهده همه

نحوه ی تبدیل  Zip به Exe

 

نحوه ی تبدیل  Zip به Exe

ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه با استفاده از برنامه ی رایگان Paquet Builder فایل .Zip را به فایل .Exe در ویندوز تبدیل کنید.

 

مراحل :

 

 1. از آدرس https://www.installpackbuilder.com/download برنامه ی Paquet Builder را دانلود کنید. برای آغاز دانلود روی گزینه ی Download Now کلیک کنید. فایل “pbinst.exe” در کامپیوتر شما دانلود خواهد شد.

برنامه ی Paquet Builder

 1. فایل نصب را اجرا کنید. برای این کار, پوشه ی Downloads را باز کنید, روی pbinst.exe دوبار کلیک کنید سپس طبق مراحل مشخص شده فرایند نصب را انجام دهید.

 

 1. افزونه ی منو Explorer را از https://www.installpackbuilder.com/explorer-menu-extension دانلود کنید. پس از بارگذاری صفحه، روی دکمه ی Download مخصوص نسخه ی (32 or 64-bit) ویندوز خود کلیک کنید. فایل “pbextsetup.exe” در کامپیوتر شما دانلود خواهد شد.
 2. افزونه ی منو را نصب کنید. مجددا پوشه ی Downloads را باز کنید, روی pbextsetup.exe دوبار کلیک کنید, سپس برای تکمیل فرایند نصب طبق مراحل مشخص شده پیش بروید.
 3. دکمه های Win+E⊞ را فشار دهید. File Explorer نمایش داده خواهد شد.
 4. به پوشه ای که فایل .Zip در آن قرار دارد بروید.
 5. روی فایل .Zip راست کلیک کنید. یک منو نمایش داده خواهد شد.

گزینه ی Compress

 1. در قسمت Self-Extracting .exe روی گزینه ی Compress کلیک کنید. این گزینه در وسط منو قرار دارد. با این کار Paquet Builder باز می شود.

گزینه window title

 1. برای .exe عنوان و توضیحات اضافه کنید. اگر می خواهید فایل با رمز عبور حفاظت شود, در قسمت “Optional Encryption Password” کلمه ی password را تایپ کنید.
 2. روی Build کلیک کنید. این گزینه در گوشه ی سمت راست صفحه قرار دارد.

گزینه Use Freeware Edition

 1. روی Use Freeware Edition کلیک کنید. با این کار فرایند تبدیل آغاز خواهد شد. هنگامی که پروسه کامل شد, یک فایل جدید با همان نام در پوشه ایجاد می شود با این تفاوت که پسوند آن از .Zip به .Exe تغییر کرده است.

منبع : نحوه ی تبدیل  Zip به Exe


لینک های دانلود
لینک کوتاه‌ :
مطالب مرتبط
برچسب ها

دسته بندی خوانندگان