پست های ویژه مشاهده همه

نحوه ی استفاده از ویژگی تصویر در تصویر تلویزیون

 

نحوه ی استفاده از ویژگی تصویر در تصویر تلویزیون

 

ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه از ویژگی تصویر در تصویر تلویزیون خود استفاده کنید. هم چنین می توانید این کار را در آیپد ها و یا تبلت های اندرویدی که از این ویژگی پشتیبانی می کنند انجام دهید. قابلیت تصویر در تصویر یا “PiP” به شما امکان مشاهده ی کانال دیگری را در بالای صفحه ی اصلی می دهد. متاسفانه اکثر تلویزیون های مدرن از ویژگی PiP پشتیبانی نمی کنند.

تصویر در تصویر تلویزیون

مراحل :

  1. ابتدا اطمینان حاصل کنید که تلویزیون شما از ویژگی تصویر در تصویر پشتیبانی می کند. برای این کار شما می توانید به دنبال قسمت PiP در تلویزیون خود باشید, هم چنین می توانید نام شرکت تولید کننده, مدل دستگاه و سال تولید آن را به همراه عبارت “picture in picture” در گوگل جستجو کنید و نتایج را مشاهده کنید.
  2. بررسی کنید که آیا تلویزیون شما یک ورودی PiP دارد یا دو ورودی PiP دارد. تلویزیون هایی که دو ورودی PiP دارند, برای استفاده از این ویژگی به هیچ سخت افزار دیگری احتیاج ندارند. اما برای تلویزیون هایی که یک ورودی دارند باید یک منبع دیگر به تلویزیون متصل کنید.
  3. در صورت لزوم منبع دوم را متصل کنید. اگر تلویزیون شما یک ورودی PiP دارد, شما برای اجرا ویدئو به یک منبع دوم نیاز دارید. این منبع دوم می تواند یک درایو USB باشد که ویدئو در آن قرار دارد یا می تواند چیزی مثل DVR باشد.

به عنوان مثال, می توانید DirecTV Genie DVR را متصل کنید.

  1. تلویزیون را روشن کنید. برای این کار دکمه ی Power تلویزیون را فشار دهید.
  2. تنظیمات PiP را پیدا کنید. در اکثر تلویزیون ها می توانید برای انجام این کار دکمه ی PiP را از روی کنترل فشار دهید. اما در برخی تلویزیون ها ممکن است لازم باشد منوی Settings و سپس گزینه ی PiP

را انتخاب کنید.

  1. دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. هنگامی که منوی PiP را باز کردید, از شما خواسته می شود که منبع یا کانال را انتخاب کنید. هنگامی که محل نمایش تصویر دوم و کانال آن را انتخاب کردید, ویژگی PiP روشن می شود و شما می توانید 2 صفحه را با هم مشاهده کنید.

 

منبع : نحوه ی استفاده از ویژگی تصویر در تصویر تلویزیون


لینک های دانلود
لینک کوتاه‌ :
مطالب مرتبط
برچسب ها

دسته بندی خوانندگان