پست های ویژه مشاهده همه

نحوه تغییر زبان پیش فرض در وردپرس با استفاده از پلاگین ها

 

نحوه تغییر زبان پیش فرض در وردپرس با استفاده از پلاگین ها

وردپرس یک برنامه وبلاگ نویسی اینترنتی است. رابط کاربری دوستانه این پلتفرم کابران زیادی را به خود جذب کرده است به همین دلیل شما می توانید وارد حرفه ی وبلاگ نویسی شوید و کسب و کار خود را راه بیاندازید یا می توانید برای سرگرمی در این پلتفرم پست بنویسید و انتشار دهید. وردپرس به کاربران اجازه می دهد تا محتوای خود را به زبان دلخواه خود مدیریت کنند. مراحل تغییر زبان پیش فرض در ورد پرس به نسخه ای که نصب کرده اید مربوط است و متفاوت است. اگر می خواهید به چندین زبان وبلاگ بنویسید, نصب پلاگین می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

 

مراحل :

  1. نحوه ی نصب پلاگین ها را یاد بگیرید. پلاگین های ورد پرس تنظیمات پیش فرض سایت ورد پرس شما را تغییر خواهد داد. این پلاگین ها را باید از دایرکتوری پلاگین وردپرس دانلود کنید. اکثر پلاگین ها به صورت خودکار از دایرکتوری نصب می شوند اما شما می توانید با آپلود کردن پوشه در دایرکتوری /wp-content/plugins/ , پلاگین را نصب کنید. هنگامی که آپلود انجام شد, می توانید پلاگین را از منوی Plugins سایت ورد پرس فعال کنید.

اگر مرورگر به صورت خودکار فایل را از حالت فشرده خارج نکرد, شما حتما باید بعد از دانلود فایل آن را از حالت فشرده خارج کنید.

پلاگین WP Native Dashboard

  1. برای نصب زبان های جدید از پلاگین استفاده کنید. پلاگین WP Native Dashboard به شما امکان دانلود فایل های زبان و نصب آنها از طریق یک رابط کاربر آسان را می دهد. با این حال، این تنها با WordPress 2.7 تا 3.61 سازگار است.

نصب پلاگین

  1. یک پلاگین چند زبانه نصب کنید. اگر می خواهید به چندین زبان وبلاگ بنویسید, یک پلاگین چند زبانه کار را برای شما بسیار آسان خواهد کرد. از آنجایی که با این کار فرایند ایجاد وبلاگ تفاوت پیدا خواهد کرد, ممکن است کمی زمان ببرد تا مجددا به کارتان مسلط شوید. بهتر است هنگام یادگیری سایت دیگری درست کنید و در آن تمرین کنید تا مشکلی برای ساییتان ایجاد نشود.

در اینجا چند گزینه وجود دارد:

Bogo یا Polylang گزینه های رایگان هستند. 2 رابط کاربری کمی با هم تفاوت دارند, بنابراین اگر از یک کدام از اینها خوشتان نیامد می توانید آن را غیر فعال کنید و دیگری را امتحان کنید.

WPML باید خریداری شود، اما اگر به کمک نیاز دارید، با پشتیبانی کامل همراه است.

4. پلاگین های دیگر را بررسی کنید. صد ها پلاگین دیگر برای این کار وجود دارد و شما می توانید دقیقا پلاگین مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

 

 

منبع : نحوه تغییر زبان پیش فرض در وردپرس با استفاده از پلاگین ها


لینک های دانلود
لینک کوتاه‌ :
مطالب مرتبط
برچسب ها

دسته بندی خوانندگان