پست های ویژه مشاهده همه

طرز تهیه ی کیک شکلات و فندق

 

طرز تهیه ی کیک شکلات و فندق

 

این یک کیک خوش طعم و ترد است که پر از فندق و بادام می باشد. اگر این کیک را برای مهمانان خود آماده کنید قطعا همه دستور پخت آن را از شما خواهند پرسید. شما می توانید به آنها بگوئید که برای پخت این کیک باید به چه سایتی سر بزنند.

کیک شکلات و فندق

مواد لازم: 

یک عدد کیک اسفنجی

120 گرم شکلات چیپسی

400 میلی لیتر خامه

2 قاشق غذا خوری شکر کاستر

300 گرم فندق پوست کنده

2/1 قاشق غذا خوری عصاره ی وانیل

320 گرم شکر

80 میلی لیتر شیر

 

مراحل :

1. کیک اسفنجی را آماده کنید. برای این کار می توانید روش تهیه ی کیک اسفنجی را در اینترنت جستجو کنید.

 

  1. کیک اسفنجی را برش دهید. در این دستور باید کیک را به دو قسمت تقسیم کنید. این کیک را خیلی نازک برش ندهید زیرا ممکن است هنگام کار بشکند و از هم جدا شود. با استفاده از یک چاقوی مخصوص یک لایه ی نازک از روی کیک را برش دهید تا صاف شود.

سپس چاقو را وسط کیک وارد کنید و کیک را بچرخانید تا به دو قسمت تقسیم شود. دقت کنید که دو قسمت کیک به یک اندازه برش خورده باشد.

 

  1. ماهیتابه را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود, سپس شکر را اضافه کنید. هنگامی که حالت کاراملی به خود گرفت, مواد را به آرامی هم بزنید.

4. صبر کنید تا کاملا رنگ و حالت کاراملی به خود بگیرد. سپس فندق و وانیل را اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.

مواد را روی یک کاغذ روغنی بریزید و صبر کنید تا کاملا سرد شود.

 

  1. شکلات را ذوب کنید. 3/1 ماهیتابه را از آب پر کنید و صبر کنید تا به نقطه ی جوش برسد. سپس شکلات را روی آن قرار دهید و هم بزنید تا ذوب شود. بعد از اینکه شکلات ها ذوب شد, آن را از روی حرارت بردارید.
  2. خامه را درون همزن برقی بریزید و همزن را روی سرعت متوسط تنظیم کنید. هنگامی که خامه کمی سفت شد شکر کاستر را اضافه کنید سپس کمی سرعت را بیشتر کنید. شکلات ذوب شده را نیز به مواد اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.

7. هنگامی که مخلوط فندق سرد شد, آن را به کمک وردنه خرد کنید. اگر فندق ها کمی گرم باشد نمی توانید آنها را به خوبی خرد کنید.

8. کیک را مرطوب کنید. یک طرف برش کیک را با استفاده از برس مخصوص به شیر آغشته کنید سپس همین کار را برای طرف دیگر کیک انجام دهید.

9. کیک را روی ظرفی که می خواهید در آن سرو کنید قرار دهید زیرا بعدا دیگر نمی توانید کیک را جا به جا کنید.

مخلوط شکلات را روی یک برش کیک پهن کنید  سپس مخلوط فندق را به کیک اضافه کنید و لایه ی دیگر کیک را روی آن قرار دهید. مجددا یک لایه ی دیگر از مخلوط شکلات را روی کیک پهن کنید.

اطراف کیک را نیز با این شکلات بپوشانید.

سپس باقی مانده ی مخلوط فندق را روی کیک بپاشید.

 

  1. کیک را برش دهید و سرو کنید. می توانید کیک را در یخچال قرار دهید سپس آن را سرو کنید یا اینکه آن را گرم سرو کنید و از طعم آن لذت ببرید!

11. پایان.

 

منبع : طرز تهیه ی کیک شکلات و فندق


لینک های دانلود
لینک کوتاه‌ :
مطالب مرتبط
برچسب ها

دسته بندی خوانندگان