پست های ویژه مشاهده همه

طرز تهیه ی سس پیتزا

 

طرز تهیه ی سس پیتزا

 

تهیه ی سس مخصوص پیتزا, طعم پیتزای شما را بسیار بهتر خواهد کرد. ترفند ها قصد دارد به شما طرز تهیه ی سس معمولی پیتزا, سس سفید و سس پستو را آموزش دهد. با درست کردن این سس پیتزای فوق العاده خوش مزه , از طعم دل پذیر پیتزای خود لذت ببرید.

سس پیتزا

 

مواد لازم :

430 گرم سس گوجه فرنگی

170 گرم رب گوجه فرنگی

1 قاشق سوپخوری ادویه ایتالیایی

نصف قاشق چای خوری پودر سیر

1 قاشق چایخوری پونه خشک

10/1 قاشق چای خوری فلفل قرمز

شکر

فلفل سیاه

 

مراحل :

  1. سس گوجه فرنگی و رب گوجه فرنگی را در یک کاسه ریخته و با هم مخلوط کنید. برای مخلوط کردن میتوانید از یک قاشق بزرگ استفاده کنید.

2.ادویه را به مواد اضافه کنید. 1 قاشق سوپخوری ادویه ایتالیایی, نصف قاشق چای خوری پودر سیر, 1 قاشق چایخوری پونه خشک, 10/1 قاشق چای خوری فلفل قرمز را به مواد اضافه کنید. کمی شکر ونمک به میزان دلخواه به مواد اضافه کنید. اگر دوست دارید از ادویه ی دیگری در سس خود استفاده کنید می توانید از پودر ریحان یا پیاز استفاده کنید.

  1. مواد را به خوبی هم بزنید. برای هم زدن مواد می توانید از یک قاشق بزرگ استفاده کنید.
  2. اگر می خواهید سریعا از سس استفاده کنید, آن را روی خمیر پیتزا بریزید. می توانید این سس را در کنار پیتزا نیز سرو کنید. اگر سس را روی خمیر پیتزا میریزید, دقت کنید که اطراف پیتزا کاملا به آن آغشته شود.

5. می توانید این سس را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید. سس را در ظرف در بسته ای قرار دهید تا از مجاورت با هوا جلوگیری شود. اگر سس را در یخچال نگه داری می کنید پس از یک هفته باقی مانده ی آن را دور بریزید و اگر آن را در فریزر نگهداری می کنید, بعد از 3 ماه باقی مانده ی آن را دور بریزید.

اگر سس را در فریزر نگه داری کرده اید و می خواهید آن را استفاده کنید, از شب قبل سس را در یخچال قرار دهید و قبل از استفاده به مدت 30 ثانیه آن را درون ماکروویو قرار دهید.

منبع : طرز تهیه ی سس پیتزا


لینک های دانلود
لینک کوتاه‌ :
مطالب مرتبط
برچسب ها

دسته بندی خوانندگان