پست های ویژه مشاهده همه

طرز تهیه ی سس سفید پیتزا

 

طرز تهیه ی سس سفید پیتزا

 

تهیه ی سس مخصوص پیتزا, طعم پیتزای شما را بسیار بهتر خواهد کرد. ترفند ها قصد دارد به شما طرز تهیه ی سس معمولی پیتزا, سس سفید و سس پستو را آموزش دهد. با درست کردن این سس پیتزای فوق العاده خوش مزه , از طعم دل پذیر پیتزای خود لذت ببرید.

 

سس سفید پیتزا

مواد لازم :

2 قاشق غذاخوری کره

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 عدد پیاز خرد شده

1 حبه سیر بزرگ

3 قاشق غذاخوری آرد

240 میلی لیتر شیر

پنیر پارمسان

2 قاشق غذاخوری ریحان تازه خرد شده

4/1 قاشق چای خوری نمک

8/1 قاشق چای خوری فلفل سیاه

 

مراحل :

  1. روغ زیتون و کره را روی حرارت متوسط قرار دهید. اگر روغن زیتون ندارید می توانید از روغن کانولا یا روغن گیاهی استفاده کنید.

2. پیاز و سیر خرد شده را به ماهیتابه اضافه کنید. به مدت 1 دقیقه اجازه دهید پیاز و سیر سرخ شوند. بعد از یک دقیقه پیاز نرم خواهد شد.

3. 3 قاشق غذاخوری آرد را به مواد اضافه کنید, به آرامی مواد را هم بزنید تا کاملا پخته شوند. بعد از 2 الی 3 دقیقه که آرد پخته شد, رنگ آن کمی تیره خواهد شد.

حرارت هنوز هم باید روی متوسط تنظیم شده باشد.

4. 240 میلی لیتر شیر, پنیر پارمسان , 2 قاشق غذاخوری ریحان تازه خرد شده, 4/1 قاشق چای خوری نمک

و 8/1 قاشق چای خوری فلفل سیاه را به مواد اضافه کنید و هم بزنید. نمک و فلفل را می توانید به میزان لازم اضافه کنید.

5. مواد را به مدت 5 دقیقه هم بزنید تا کمی سفت شوند. به هم زدن ادامه دهید تا پنیر ذوب شود.

 

  1. سس را از روی حرارت بردارید. سس را در ظرف دیگری بریزید, سپس به مدت 5 الی 10 دقیقه صبر کنید تا سرد شود. بعد از این زمان می توانید آن را به پیتزا اضافه کنید.

7. می توانید این سس را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید. سس را در ظرف در بسته ای قرار دهید تا از مجاورت با هوا جلوگیری شود. اگر سس را در یخچال نگه داری می کنید پس از یک هفته باقی مانده ی آن را دور بریزید و اگر آن را در فریزر نگهداری می کنید, بعد از 3 ماه باقی مانده ی آن را دور بریزید.

اگر سس را در فریزر نگه داری کرده اید و می خواهید آن را استفاده کنید, از شب قبل سس را در یخچال قرار دهید و قبل از استفاده به مدت 30 ثانیه آن را درون ماکروویو قرار دهید.

 

 

منبع : طرز تهیه ی سس سفید پیتزا


لینک های دانلود
لینک کوتاه‌ :
مطالب مرتبط
برچسب ها

دسته بندی خوانندگان